25 czerwca, w kruszyńskim parku odbył się kolejny Festyn Świętojański. Dobra pogoda, urocze, zadrzewione miejsce – jakim jest park przy kościele - spowodowało, że widzowie chętnie przybyli na tą imprezę.

Prezentacje rozpoczęli wokaliści z pracowni muzycznej Agnieszki Orawiec: Oliwia, Wiktoria i Piotrek zaśpiewali śliczne, dziecięce piosenki. Po muzycznym pokazach na placu przed sceną zatańczyli członkowie kilku grup Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Bolesławieckiej. I Ci mali, i Ci więksi zrobili to zawodowo i otrzymali zasłużone brawa. Po dawce ludowych tańców przyszedł czas na tańce nowoczesne w wykonaniu grup artystycznych „Twisters” i „Impuls” z Trzebienia, pod kierownictwem Agnieszki Faltyn.

Wiele pozytywnych emocji wzbudził występ wokalny Mileny Uznańskiej, której niesamowity rozwój wokalny obserwujemy z imprezy na imprezę.  Dla miłośników skocznej muzyki ludowej zaprezentował się zespół „Czernianki” , który rozbawił publiczność swoimi wesołymi piosenkami.  Na zakończenie części artystycznej wystąpiły siostry: Elisa i Denise Laudani, które przepięknie zaśpiewały tak nostalgiczne jak i wesołe piosenki.

Z inicjatywy Radnego Rafała Janiec oraz zawodników biorących udział w II turze turnieju wsi miłym akcentem było wręczenie nagrody, którą mieszkańcy otrzymali za udział w eliminacjach. I tak na ręce Przewodniczącej miejscowego KGW Ireny Szoki -  Zastępca Wójta Roman Jaworski i Radni: Rafał Janiec oraz Henryk Ostrowski wręczyli czek na 500 zł.  Festyn zakończył się zabawą taneczną.

Imprezę zorganizowali: Rada Sołecka, KGW Kruszyn oraz GOKiS Bolesławiec z/s w Kruszynie.

Zobacz również artykuł z Gminnego Ośrodeka Kultury i Sportu w Bolesławcu.

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Odsłon artykułów:
457290

Wspierają nas

1587499
dzisiaj
wczoraj
w tym tygodniu
tydzień wcześniej
w tym miesiącu
miesiąc wcześniej
razem
985
1208
985
1573240
25667
63392
1587499

twoje IP: 3.229.142.175
Czas serwera: 2020-01-19 14:33:00

Inne informacje