Kontynuując wielowiekową tradycję karnawałową pod koniec stycznia 2017 roku w Kruszynie z inicjatywy Rady Rodziców, nauczycieli z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego     w Kruszynie oraz Koła Gospodyń Wiejskich zorganizowano bal przebierańców dla najmłodszych mieszkańców.

Już godzinę przed rozpoczęciem uroczystości w Sali Ludowej pojawiały się kolorowe postacie. Kreatywność rodziców i wyobraźnia dzieci znalazła odzwierciedlenie w strojach w jakie byli przebrani uczestnicy balu. Wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerze, piraci, policjanci, strażacy, żołnierze – wszystkie te postacie i wiele innych można było spotkać podczas kruszyńskiego balu.
Uroczystość karnawałową poprowadziły panie: Dorota Żuk – nauczyciel z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kruszynie oraz Anna Bartusiak i Katarzyna Lewandowska reprezentujące Radę Rodziców. Wprowadziły one uczestników w radosny nastrój oraz zachęcały wszystkich do wesołej zabawy. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc w konkursach prowadzonych przez animatorki. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się radośnie, a uśmiech nie znikał z twarzy uczestników balu mimo tego, że chwilami zmęczenie było widoczne. Dzieci, które odpoczywały po zabawach tanecznych, mogły tworzyć prace plastyczne, pisać wspólną bajkę, skorzystać z możliwości malowania twarzy lub posilić się smakołykami przygotowanymi przez rodziców i Koło Gospodyń.  Chwile radosnej zabawy zostały uwiecznione na zdjęciach wykonanych przez pana Konrada Truszkowskiego, który jednocześnie zadbał o oprawę muzyczną imprezy.
Na koniec balu wszystkim uczestnikom wręczono nagrody za udział w organizowanych konkursach i zabawach, ufundowane przez Radę Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kruszynie oraz Koło Gospodyń Wiejskich reprezentowane przez panią Irenę Szokę.
Bal karnawałowy był kolejną okazją do integracji mieszkańców Kruszyna oraz czasem, kiedy rodzice i dzieci mogli razem miło spędzić czas, a to szczególnie ważne w czasach kiedy tak bardzo widoczny jest kryzys współczesnej rodziny.
Uczestnicy balu opuszczali miejsce zabawy z nadzieją, że za rok spotkają się znowu, by tradycja karnawałowa w Kruszynie była kontynuowana i celebrowana.

„Z Nowym Rokiem szedł karnawał,
Przebieraniem się zabawiał.
W instrumenty przebrał drzewa,
Wiatr w gałęziach pieśni śpiewał.

Przebrał dzieci, spójrzcie sami,
Są Indianie z piratami
I serpentyn widać zwoje,
Są krasnale, są kowboje…”
                                                      Alicja Tarczyńska "W karnawale"

Tekst: Rafał Janiec
Zdjęcia: Konrad Truszkowski

 

Zapisz

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Odsłon artykułów:
405552

Wspierają nas

1440968
dzisiaj
wczoraj
w tym tygodniu
tydzień wcześniej
w tym miesiącu
miesiąc wcześniej
razem
320
1277
11315
1417895
23909
34520
1440968

twoje IP: 3.227.249.234
Czas serwera: 2019-10-16 05:22:22

Inne informacje