Uwaga
 • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2016/bnb
PODSUMOWANIE BLUESA NAD BOBREM

SPRAWOZDANIE Z XXVI FESTIWALU BLUES NAD BOBREM KRUSZYN K. BOLESŁAWCA 04-14.08.2016

Warsztaty Muzyczne im. Wojtka Seweryna 06 - 14.08.2016

W warsztatach wzięło udział 96 osób, w tym jedna  z Wielkiej Brytanii, jedna z Kanady, dwie z Niemiec. Zajęcia odbywały się w 9 klasach i prowadzone były przez doświadczonych polskich muzyków:

 •     Marek Napiórkowski  – klasa gitary elektrycznej
 •     Leszek Cichoński i Jacek Jaguś – klasa gitary elektrycznej
 •     Jacek Królik i Marek Raduli – klasa gitary elektrycznej
 •     Artur Lesicki – klasa gitary elektro/akustycznej
 •     Aleksandra Królik /Aleksandra Sozańska-Kut– klasa wokalu
 •     Tomasz Grabowy – klasa gitary basowej
 •     Cezary Konrad/Zbigniew Lewandowski  – klasa perkusji
 •     Roman Badeński– klasa harmonijki ustnej
 •     Magda Piskorczyk Masterclass – klasa gry zespołowej


Uroczyste rozpoczęcie warsztatów odbyło się 04.08.2015 o godz. 19,00. w sali konferencyjnej GOKiS-u.
             
Codziennie w Klubie Festiwalowym w Gospodzie „Kruszyna”odbywały się jam sessions, czyli wspólne muzykowanie w których brali uczestnicy warsztatów , wykładowcy i muzycy z Bolesławca i okolic.

W dniu 06.08.2015 o godz. 20,00  odbyło się spotkanie z Andrzejem Matysikiem - Redaktorem Naczelnym Kwartalnika "Twój Blues" połączone z projekcją filmu jego autorstwa "Genuine Chicago Blues Today vol. 1".

W dniu 10.08.- o godz. 19,00 w siedzibie Gminnej Biblioteki publicznej odbyło się spotkanie z Janem Chojnackim popularyzatorem bluesa, dziennikarzem radiowej Trójki, autorem audycji muzycznej przy okazji promocji książki „Blues z Kapustą”

12 sierpnia o godz. 20,00 w Gospodzie Kruszyna  odbył się koncert - prezentacja klas, po nim  Biesiada Pożegnalna i jam sessions.

Msza św. w oprawie bluesowej 11.08.2016 godz. 19,00 w Kościele na Osiedlu Kwiatowym

której oprawę muzyczną przygotowała Aleksandra Sozańska-Kut  z udziałem 15-tu uczestników warsztatów.
Msza w oprawie bluesowej już na stałe wpisała się w kształt corocznych warsztatów.
Nabożeństwo w kościele, w bogatej oprawie muzycznej, gromadzi uczestników warsztatów, profesjonalnych muzyków i rzesze wiernych. Uczniowie i wykładowcy warsztatów wspólnie grają wykonują śpiewy mszalne i pieśni religijne.
Połączenie rzymskokatolickiej liturgii z bluesowymi rytmami i obfitością śpiewu daje tej uroczystości niepowtarzalną i niezapomnianą atmosferę.
Po Mszy św,, w której uczestniczyło około 250 wiernych odbył się krótki koncert pieśni religijnych w wykonaniu uczestników warsztatów.

Przegląd Zespołów Bluesowych im. Tadeusza Nalepy 13.08.2016 godz. 17,00 w Domu Ludowym

Zgłoszenia do Przeglądu Zespołów Bluesowych nadesłało 19 zespołów, zakwalifikowano osiemem, z czego jeden nie stawił się z przyczyn losowych.

Jury w składzie: Zbigniew Lewandowski – przewodniczący,Aleksandra Królik, Roman Badeński, Artur Lesicki, Roman Puchowski po wysłuchaniu siedmiu zespołów konkursowych postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Wyróżnienie:

    Kabel Funk Master firmy KLOTZ otrzymuje Bartosz Bednarz z zespołu Paulina Lenda i Kruki

Nagrody:

  •     Nagrodę dla najlepszego harmonijkarza Przeglądu: harmonijki ustne firmy SEYDEL ufundowane przez firmę P-faktor Wojciecha Krysa, dystrybutora firmy SEYDEL otrzymał Łukasz Pietrzak z zespołu Hot Tamales.
  •     Nagrodę dla najlepszego perkusisty:  komplet naciągów firmy EVANS ufundowany przez firmę Music Dealer oraz talerz perkusyjny firmy Paist ufundowany przez dystrybutora firmy PAIST firmę GEWA MUSIC otrzymała Urszula Gajkoś z zespołu Coś Tak O
  •     Nagrodę dla najlepszego basisty Przeglądu: dwa komplety strun basowych d'Addario ufundowane przez firmę Music Dealer oraz profesjonalny kabel LABOGA otrzymał Tomasz Budek z zespołu LEVI.
  •     Nagrodę dla najlepszego wokalisty Przeglądu: gitarę akustyczną Baton Rouge oraz profesjonalny kabel mikrofonowy firmy KLOTZ ufundowane przez firmę P-Faktor Wojciecha Krysa dystrybutora kabli firmy KLOTZ otrzymała Eliza Sicińska z zespołu Hot Tamales
  •     Nagrodę dla najlepszego gitarzysty Przeglądu: 10 kompletów strun ufundowanych przez firmę Music Dealer, profesjonalny kabel gitarowy KLOTZ oraz profesjonalny kabel LABOGA otrzymał Krzysztof Korzeniowski z zespołu Coś Tak O


Po przeliczeniu głosów stwierdzono, że Nagrodę Publiczności w wysokości jednego tysiąca złotych ufundowana i wręczona przez Wójta Gminy Bolesławiec – Andrzeja Dutkowskiego otrzymał zespół Manfredi & Jonson z Wrocławia.

Nagrodę za najciekawsze wykonanie utworu Tadeusza Nalepy w wysokości dwóch tysięcy złotych ufundowaną przez Stowarzyszenie „Ziemia Bolesławiecka” otrzymał duet Pola Chobot & Adam Baran z Radomska, a nagrodę wręczył Prezes Stowarzyszenia Jan Cołokidzi.

Nagrodę Główną w wysokości czterech tysięcy złotych ufundowaną przez Starostę Powiatu Bolesławieckiego Dariusza Kwaśniewskiego otrzymał duet Manfred & Jonson z Wrocławia, a wręczył Wicestarosta - Marian Haniszewski.

W Przeglądzie uczestniczyło ok. 250 widzów.
 

Koncert 13.08.2016 godz. 20,00

Po zakończeniu przesłuchań konkursowych odbył się koncert,  w którym wystąpili:

 •     Magda Piskorczyk Masterclass
 •     Hot Tamales – laureat ubiegłorocznego Przeglądu
 •     Gałach Band

Karolina Wieczorek

Źródło:gminaboleslawiec.pl

 

{gallery}2016/bnb{/gallery}

Fot. Grzegorz Sidorowicz, Konrad Truszkowski

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Odsłon artykułów:
502003

Wspierają nas

1724782
dzisiaj
wczoraj
w tym tygodniu
tydzień wcześniej
w tym miesiącu
miesiąc wcześniej
razem
183
1785
183
1707883
54015
66867
1724782

twoje IP: 34.204.171.214
Czas serwera: 2020-03-29 04:44:55

Inne informacje