EKOLOGICZNIE I RODZINNIE W KRUSZYNIE

      Kapryśna lipcowa pogoda okazała się bardzo łaskawa dla małych mieszkańców Kruszyna, a także panów myśliwych z Koła Łowieckiego „Cyranka” z Bolesławca, którzy w ramach działań związanych z edukacją młodego pokolenia w zakresie ochrony środowiska naturalnego, przygotowali dla dzieci piknik integracyjny. Dzięki uprzejmości państwa Heleny i Henryka Jurasików spotkanie odbyło się na polance przy zbiegu ulic Topolowej i Bukowej w Kruszynie. Piknik rozpoczął pan Rafał Janiec – Radny Gminy Bolesławiec i jednocześnie członek Koła Myśliwskiego „Cyranka”, witając i zapraszając do wspólnej zabawy przybyłe dzieci oraz ich rodziców. W pierwszej części spotkania pan myśliwy – Dariusz Galik uświadamiał najmłodsze pokolenie, jak należy dbać o środowisko naturalne, aby służyło  człowiekowi jak najdłużej i obdarowywało go swoimi bogactwami. Pan Darek przypomniał również dzieciom podstawowe zasady jakimi należy kierować się podczas spacerów po lesie, aby nie zakłócać funkcjonowania ekosystemu. Po wspaniałej lekcji przyrody na łonie natury, dzieci mogły posilić się kiełbaskami z grilla, które pieczołowicie przygotowywali panowie myśliwi – Feliks Szpila oraz Feliks Janiec, a także przepysznymi ciastami upieczonymi przez rodziców.  Poczęstunek dodał dzieciom energii, którą mogły spożytkować podczas zabawy na specjalnie przygotowanych na tą okazję dmuchańcach, a także w czasie zabaw integracyjnych.
Najmłodsi mieszkańcy Kruszyna mieli okazje pobawić się w zabawy, w które kiedyś bawili się ich rodzice m.in. w zbijaka, Baba Jaga patrzy. Zarówno rodzice jak i dzieci, wspaniale bawili się podczas meczu piłki nożnej - Rodzice kontra Dzieci, rozegranego na koniec pikniku. Mimo tego, że walka była bardzo zacięta, mecz zakończył się remisem. Gorącą atmosferę ochłodziły, jak to na sezon letni przystało bardzo smaczne lody, które zafundował dla wszystkich uczestników spotkania z-ca Wójta Gminy Bolesławiec pan Roman Jaworski. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych i uczestniczyło w niej ok. 40 najmłodszych mieszkańców Kruszyna. Na koniec spotkania każde dziecko zostało obdarowane plecakiem, a także książeczką przygotowaną przez myśliwych zawierającą wiadomości dotyczące ochrony środowiska naturalnego. Całe przedsięwzięcie zorganizowane z inicjatywy Radnego Rafała Jańca, sfinansowane z funduszu sołeckiego, było wspaniałą okazją do integracji najmłodszych mieszkańców Kruszyna. Organizatorów spotkania wspierał swoją pomocą sołtys – Radny Gminy Bolesławiec - Henryk Ostrowski, panowie z Koła Łowieckiego „Cyranka”,  a także rodzice i dziadkowie uczestniczących w spotkaniu dzieci. Wspaniała atmosfera panująca podczas pikniku utwierdziła organizatorów, że warto organizować takie spotkania, szczególnie w czasach, kiedy tak widoczny jest zanik więzi społecznych, a relacje międzyludzkie są bardzo zaburzone. Mamy nadzieję, że takich spotkań w przyszłości będzie więcej.

 

Tekst: B. Janiec
Zdjęcia: Konrad Truszkowski

 

INFORMACJA: Wszystkich chętnych, którzy chcą otrzymać zdjęcia z spotkania, proszę o zostawienie w komentarzach swoich danych tj. imię i nazwisko oraz adres e-mail, na który zostanie podesłany link do zdjęć. Oczywiście dane będą widoczne tylko i wyłącznie dla administracji w celu weryfikacji i nie dostania się zdjęć w ręce osób trzecich.

 

 

Zapisz

Komentarze  

 
0 # ZdjęciaJoanna Krawiec 2016-07-30 14:41
Zdjęcia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RE: EKOLOGICZNIE I RODZINNIE W KRUSZYNIEAgnieszka 2016-07-30 15:32
proszę o przesłanie zdjęc :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BiwakDymarski Jacek 2016-07-30 17:27
Hej . Jak możesz to prześlij nasze zdjęcia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # zdjęcia spotkanie integracyjne :)JUSTYNA 2016-08-01 20:37
super zdjęcia z bardzo udanej imprezy :lol: :roll:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Odsłon artykułów:
504120

Wspierają nas

1731125
dzisiaj
wczoraj
w tym tygodniu
tydzień wcześniej
w tym miesiącu
miesiąc wcześniej
razem
522
2114
6526
1707883
522
59836
1731125

twoje IP: 3.235.30.155
Czas serwera: 2020-04-01 07:36:35

Inne informacje