SPOTKANIE INTEGRACYJNE DLA NAJMŁODSZYCH MIESZKAŃCÓW KRUSZYNA

     Tradycyjnie ostatnia niedziela czerwca należy do Kruszyna. To właśnie tam odbywa się najstarszy z gminnych festynów – czyli Festyn Świętojański. 26 czerwca mieszkańcy obchodzą Święto Patrona ich Kościoła – czyli Świętego Jana i z tej właśnie okazji w kościele ma miejsce uroczysta msza, procesja, a po nich w parku na przeciw kościoła Festyn Świętojański.

    Oprócz części artystycznej tego dnia odbyło się huczne otwarcie okazałej altany, wybudowanej z Funduszu Sołeckiego. Do przecięcia szarfy zostali poproszeni: Wójt Gminy Andrzej Dutkowski, Zatępca Wójta – Roman Jaworski, Radni: Henryk Ostrowski i Rafał Janiec oraz wykonawca altany: Rafał Żurakowski.

Dzieci miały okazję stracić swoją niespożytą energię w konkursach: wyścigu na smokach, szukaniu złota itp., zaś starsi w podnoszeniu ciężarka i tańcu w kolorowych spodenkach. Obecnym na festynie widzom czas umilały także występy sceniczne.

W kresowych klimatach wystąpił Zespół Leśne Nastroje z Dobrej. Refleksyjne piosenki zaprezentowały:Magdalena Kusber i Gabriela Widera zaś skoczne ludowe piosenki zatańczyły dzieci z najmłodszych grup Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Bolesławieckiej.

Swoje wokalne umiejętności zaprezentowali także: Asia Paszkiewicz, Janek Kozicki, Natalia Dymarska, Julia Wąsik i Dominika Mielnik. Dawkę artystycznych emocji dołożyli także tancerze break dance i raper Patryk Potocki, którzy za swój występ dostali gromkie brawa.

Bardzo ciekawą umiejętnością - piłkarską żonglerką - wykazał się młody mieszkaniec Kruszyna Łukasz Kwaśniak. Porcję bajek Ryszarda Adama Gruchawki śpiewająco przedstawił duet z Trzebienia: Małgorzata Suchcicka i Bogdan Waiss.

Festyn zakończył występ grupy „Mikra”, która zagrała i zaśpiewała skoczne, bałkańskie przeboje. W trakcie festynu można było rozegrać partię ogromnych szachów, z czego korzystali nie tylko starsi, ale także i dzieci.

Festyn zakończyła zabawa taneczna, którą prowadzili DJ Krzysiek i DJ Alex.

Podziękowania należą się wszystkim, którzy pracowali przy festynie, a także sponsorowi, czyli Pani Teresie Sabadasz z Restauracji „Europa”.

Organizatorami imprezy byli: Rada Sołecka, KGW, LKS oraz GOKiS Bolesławiec z/s w Kruszynie.

 

 

 

 

 

 źródło:http://gokis.boleslawiec.org/index.php?id=833

 

Zapisz

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Odsłon artykułów:
405486

Wspierają nas

1440867
dzisiaj
wczoraj
w tym tygodniu
tydzień wcześniej
w tym miesiącu
miesiąc wcześniej
razem
219
1277
11214
1417895
23808
34520
1440867

twoje IP: 3.227.249.234
Czas serwera: 2019-10-16 04:45:07

Inne informacje