KRUSZYN I NOWA W FINALE TURNIEJU WSI

Wygraliśmy awans do finału.

 

     Za nami pierwszy półfinał Turnieju Wsi Gminy Bolesławiec. W sali gimnastycznej Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kruszynie spotkało się pięć drużyn reprezentujących: Brzeźnik, Kraszowice, Kraśnik Dolny, Kruszyn i Nową.  
   

     Na początek do boju ruszyły osoby, których zadaniem było obranie( jak najdokładniej) wiadra ziemniaków, tak aby strat było jak najmniej. Następnym zadaniem był test wiedzy ekologicznej i mimo trudnych pytań drużyny poradziły sobie całkiem dobrze.  Małe „schody” rozpoczęły się podczas konkurencji „Jaka to melodia? ” . Do rozpoznania było pięć piosenek i wbrew przypuszczeniom łatwa okazała Paktofonika „Jestem bogiem”, odgadli ją wszyscy, a trudny był tytuł piosenki Czesława Niemena „Wspomnienie”, którą rozpoznał tylko Kruszyn.  W żonglerce piłką nożną nie do pobicia był Kruszyn, a w rozpoznawaniu głosów sołtysów bezbłędnie odpowiedziały dwie miejscowości: Brzeźnik i Kraśnik Dolny. Wiele emocji dostarczył także taniec parami w specjalnie przygotowanych wielkich spodenkach w ludowe motywy. Poziom stresu przy konkurencji rzutów do kosza okazał się być na tyle duży, że żadnej z drużyn nie udało się zdobyć pełnej liczby punktów.


     Obrazową konkurencją był pokaz talentów. Brzeźnik za piosenkę, Nowa za taniec i Kraśnik Dolny za grę na trąbce otrzymały po cztery punkty. Pięć punktów i ogromny aplauz dostały Kruszyn za pokaz żonglerki piłkami (Łukasz Kwaśniak) i Kraszowice za przepiękną wiązankę tańców latynoamerykańskich (Joanna Nawrocka i Kordian Zamojski). W tej konkurencji w pracach komisji uczestniczyła dodatkowo Krystyna Grela. W konkurencji dotyczącej maszyn rolniczych do rozpoznania były: przetrząsarko-zgrabiarka siana i słomy, prasa rolująco – zwijająca do słomy i siana, wóz asenizacyjny do przewozu nieczystości płynnych, kombajn ziemniaczany oraz wał uprawowy cambela. Niech nie zwiodą czytelników te trudne nazwy – uczestnicy Turnieju Wsi poradzili sobie z zadaniem bardzo dobrze. Arbitrami w tej konkurencji byli: Mirosław Ryś – z Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bolesławcu oraz rolnik z Przejęsławia: Roman Rożkowicz. „Bieg z zakupami” to konkurencja, która tak naprawdę biegiem nie była. Trzeba było na podstawie ręcznie przepisanej listy – zrobić zakupy. Liczył się czas i dokładność. Przedostatnim zadaniem były anagramy. Ze słowa „Krowa” trzeba było ułożyć jak najwięcej innych słów i to najlepiej poszło Nowej, która znalazła ich aż 14. Wiele emocji wywołała konkurencja – ubijanie piany z białek i komisja ( Iwona Przybylska, Maria Strojek, Andrzej Szwedo i Janusz Cieśla) zadecydowała o powtórzeniu tej konkurencji przez cztery drużyny. Na koniec zważono obrane ziemniaki. Najlepsza okazała się Pani Aniela z Kraszowic, której obrane ziemniaki ważyły 7,21 kg. Po przeliczeniu punktów okazało się, że do finału przechodzą ekipy z Kruszyna i Nowej. Organizatorem Turnieju był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie.

 

Źródło: http://gokis.boleslawiec.org/index.php?id=804

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Odsłon artykułów:
405462

Wspierają nas

1440830
dzisiaj
wczoraj
w tym tygodniu
tydzień wcześniej
w tym miesiącu
miesiąc wcześniej
razem
182
1277
11177
1417895
23771
34520
1440830

twoje IP: 3.227.249.234
Czas serwera: 2019-10-16 04:40:42

Inne informacje