Myśliwi uratowali dzikie zwierzęta

Myśliwi uratowali dzikie zwierzęta , które wpadły do głębokiego osadnika.

      Na terenie bocznicy kolejowej nieczynnych już Zakładów Chemicznych Wizów w miejscowości Łąka, do jednego z osadników wpadły dwa dziki. Zwierzęta uratowali myśliwi z Koła Łowieckiego Cyranka  w Bolesławcu Rafał Janiec oraz Henryk Borucki.
O powyższym wydarzeniu myśliwych  poinformowała jednia  z mieszkanek Bolesławca- Pani Justyna, która w tej okolicy spacerowała z psem.

– Dzień wcześniej widziałam sarny w tej okolicy– opowiadała mieszkanka. – Często widujemy tutaj także zające. Ale jeszcze się nie zdarzyło, żeby w jednym z odkrytych kanałów można było ujawnić  dwa  dziki. Pewnie do zdarzenia by nie doszło, gdyby nie szabrownicy, którzy dokonali kradzieży żeliwnych pokryw z tych osadników. Studzienka była  jednak zbyt głęboka, aby zwierzęta mogły się samodzielnie wydostać . Do akcji ratunkowej zostali wezwani myśliwi z koła łowieckiego Cyranka w Bolesławcu, na którego obwodzie znajduje się teren przyległy do powyższego opuszczonego zakładu.

– Pierwszy raz ratujemy dzika z takiej pułapki – mówił jeden z myśliwych- Łowczy Koła Łowieckiego Cyranka- Feliks Janiec, który również przybył na miejsce  akcji ratunkowej. – Zwykle wydostajemy zwierzęta z wnyków, bardzo często przy autostradzie.

Myśliwi w bardzo zręczny sposób przy pomocy lin wydostali zwierzęta  na zewnątrz  osadników, po czym dziki żwawo ruszyły w stronę pobliskiego lasku.
Świadkiem tego wydarzenia była Pani Justyna,- to niecodzienne wydarzenie móc  widzieć z tak bliskiej odległości  dziki, nie ukrywam, że te zwierzęta po upuszczeniu studni będą agresywne, będą atakować myśliwych, jednak one bardziej doceniały wolność , niż obecność człowieka.
Myślę, że docenimy zaangażowanie i poczucie obowiązku Pani Justyny do powiadomienia myśliwych o takiej sytuacji- powiedział jeden z myśliwych.

Informacje o wydarzeniu z dnia 24.08.15r, które zaistniało na terenie jednego z obwodów łowieckich na terenie Bolesławca udostępnił Rafał Janiec.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Odsłon artykułów:
504075

Wspierają nas

1731034
dzisiaj
wczoraj
w tym tygodniu
tydzień wcześniej
w tym miesiącu
miesiąc wcześniej
razem
431
2114
6435
1707883
431
59836
1731034

twoje IP: 3.235.30.155
Czas serwera: 2020-04-01 06:35:54

Inne informacje