Wyniki wyborów Sołtysów

     Zgodnie z ustalonym terminem Wójta Gminy Bolesławiec w sprawie wyborów Sołtysów i Rad Sołeckich w dniach 10 - 22 lutego odbyły się wybory reprezentantów ich wsi - Sołtysów oraz Rad Sołeckich. Wybrano 9 nowych sołtysów a 20-tu przedłużyło kadencję według wyników wyborczych.

 

      Wybory sołtysów oraz członków Rad Sołeckich na terenie gminy Bolesławiec trwały w sumie 3 dni, a decyzję podejmowali mieszkańcy. Najpierw wyłonili oni komisję skrutacyjną, która przeprowadziła wybory oraz czuwała nad ich prawidłowym przebiegiem. Następnie mieszkańcy wsi zgłaszali swoje kandydatury na stanowisko sołtysa. W przypadku gdy osoba ta wyraziła zgodę na kandydowanie – jej nazwisko zostawało wpisane na karty do głosowania. Po zamknięciu list komisja przygotowywała karty po czym w tajnym głosowaniu decydowano o swoim wyborze. Po podaniu wyników mieszkańcy decydowali o ilości członków Rad Sołeckich, która wynieść mogła od 3 do 5 osób oraz w podobny sposób, jak w przypadku wyboru sołtysa – zgłaszali swoje kandydatury, a następnie oddawali głosy w tajnym głosowaniu.

      Funkcja sołtysa jest niezwykle odpowiedzialna – reprezentuje on sołectwo w gminie i dba, aby postulaty mieszkańców znalazły swoje odzwierciedlenie w projekcie budżetu gminy i planie jej rozwoju. Dobry sołtys musi być także sprawnym organizatorem, który potrafi rozbudzać aktywność lokalnej społeczności i motywować mieszkańców do działania na rzecz swojej miejscowości. Jesteśmy przekonani, że mieszkańcy dobrze wybrali swoich reprezentantów.

     Wszystkim sołtysom oraz członkom Rad Sołeckich gratulujemy wygranych wyborów oraz życzymy satysfakcji z wykonywanej pracy.
Karolina Wieczorek

źródło: gminaboleslawiec.pl


W Kruszynie wyniki wyborcze były następujące:

Sołtys: Ostrowski  Henryk
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
tel. kom. 692 019 355

 

 

 

Skład Rady Sołeckiej:

Rafał Janiec
Krzysztof Janus
Bogdan Madziaż
Zbigniew Wołoch
Grażyna Staniewska

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Odsłon artykułów:
458356

Wspierają nas

1590131
dzisiaj
wczoraj
w tym tygodniu
tydzień wcześniej
w tym miesiącu
miesiąc wcześniej
razem
1078
1056
3617
1573240
28299
63392
1590131

twoje IP: 3.95.139.100
Czas serwera: 2020-01-21 19:37:35

Inne informacje