Harmonogram wywozu nieczystości na rok 2015

 1.  Harmonogram wywozu odpadów
 2.  Zbiórka odpadów wielkogabarytowych, Zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego oraz opon
 3.  Kontakt do Firmy wyworzącej odpady
 4.  Usługa odbioru odpadów budowlanych i remontowych
 5.  Zagospodarowanie odpadów
 6.  Rejestr Działalnosci Regulowanej

 1. Co muszę wiedzieć na temat wywozu odpadów?

Od 1.07.2013 Gmina Bolesławiec przejęła odpowiedzialność za odbiór odpadów od właścicieli nieruchomości, ich transport i zagospodarowanie. Sprawami administracyjnymi zajmuje się Urząd Gminy Bolesławiec a odbiorem, transportem i zagospodarowaniem Sp. z o.o. „COM-D” w Jaworze.

Jeśli jesteś właścicielem nieruchomości (np. domku jednorodzinnego, mieszkania w kamienicy/bloku) położonego na terenie Gminy Bolesławiec lub mieszkasz w nieruchomości na terenie Gminy Bolesławiec i sam podpisujesz umowy na odbiór odpadów, ta informacja jest dla ciebie. Od 1.07.2013 Gmina Bolesławiec przejęła odpowiedzialność za odbiór odpadów od właścicieli nieruchomości, ich transport i zagospodarowanie. Zatem od 1 lipca to Gmina zawiera umowy z firmami, które będą zajmować się odbiorem odpadów, a właściciele nieruchomości będą płacić Gminie stałą miesięczną opłatę w formie podatku za odbiór ich odpadów komunalnych. Aby poprawnie wyliczyć wysokość opłaty i zgłosić ją Gminie, należy wypełnić i złożyć odpowiednią deklarację (tzw. deklaracja śmieciowa). Poniżej wyjaśniamy, jak to zrobić.

 

1a. Czy muszę się tym zajmować?

 • jeśli jesteś właścicielem nieruchomości (mieszkania, budynku jednorodzinnego, komunalnego, spółdzielczego, wspólnotowego) masz obowiązek złożenie deklaracji spoczywa na tobie i powinieneś czytać dalej.
 • jeśli nie jesteś właścicielem nieruchomości, w której mieszkasz, ale dotychczas to ty podpisywałeś umowę na odbiór odpadów komunalnych (np. według twojej umowy najmu to ty odpowiadasz za uregulowanie tej kwestii), obowiązek złożenia deklaracji spoczywa na tobie i powinieneś czytać dalej.
 • jeśli nie jesteś właścicielem nieruchomości, w której mieszkasz i zgodnie z umową najmu za odbiór odpadów odpowiada właściciel nieruchomości, nie musisz składać deklaracji do Gminy.


1b. Krok po kroku:

 • Najpierw wypowiedz umowę z obecnym odbiorcą śmieci (stan na dzień 30. czerwca 2013 r.)
 • Wypełnij deklarację o wysokości opłaty za odbiór i recykling śmieci 
 • Złóż deklarację o wysokości opłaty za odbiór i recykling śmieci
 • Co kwartał wpłacaj wyliczoną w deklaracji opłatę na otrzymane od  Gminy konto i segreguj śmieci zgodnie z zasadami.
 • Jeśli mieszkasz w bloku/kamienicy z zarządcom, nie martw się o pojemniki odpowiednia liczba zostanie podstawiona przez Gminę Bolesławiec.  
 • Jeśli mieszkasz w domku jednorodzinnym komplet pojemników tj. ciemnozielony 240l na odpady zmieszane, 120l żółty na plastik, 120 zielony na szkło i 120l niebieski na papier otrzymasz bezpłatnie od Gminy, musisz je tylko odebrać z Gminnego magazynu w Kruszynie przy ulicy Brzoskwiniowej 4 w każdą środę od godz. 14.30 do 15.00.

► KROK 1. Wypowiedzenie umowy.
Umowę z dotychczasowym odbiorcą odpadów komunalnych należy wypowiedzieć, aby od pierwszego lipca nie płacić dwóch opłat. W związku z tym, do odbiorcy odpadów składamy pisemne wypowiedzenie umowy z dniem 30.06.2013 r. Nie należy z tym zwlekać – niektóre umowy mają dłuższy okres wypowiedzenia, więc im szybciej je wypowiemy, tym krócej będziemy płacić podwójną opłatę. Jeśli umowa zaginęła, należy zwrócić się na piśmie do odbiorcy odpadów o wydanie duplikatu umowy i ją wypowiedzieć.

► KROK 2. Wypełnienie deklaracji.
Wypełnienie deklaracji służy obliczeniu kwoty, jaką co kwartał należy zapłacić za wywóz śmieci. Jak wypełnić deklarację? Należy ją  wypełnić samodzielnie z objaśnieniami znajdującymi się na 3 stornie deklaracji lub z pomocą podinspektora ds. gospodarowania odpadami komunalnymi Stefana Łuckiego w Urzędzie Gminy, pokoju nr 5.

► KROK 3. Złożenie deklaracji.
Wydrukowaną, wypełnioną i podpisaną deklarację składamy do 30 czerwca 2013 r. w Urzdzie Gminy Bolesławiec ul. Teatralna 1A. Można też po prostu wybrać się do jednego z tych miejsc i wypełnić deklarację na miejscu. Deklarację można też wysłać pocztą na wyżej wymieniony adres.

► KROK 4. Opłaty i segregacja odpadów.
Opłatę, którą wyliczyliśmy w deklaracji, przelewamy co kwartał na indywidualny rachunek otrzymany od Gminy. Płatność za odbiór odpadów następuje z dołu za kwartał, do 15marca, maja, września i listopada, czyli np. opłatę za styczeń, luty i marzec  2013 należy wnieść do dnia 15 marca.

► KROK 5. Odbiór pojemników.
Pojemniki można odebrać w każdą środę w godzinach od 1430 do 1500 na Gminnym magazynie w Kruszynie przy ulicy Brzoskwiniowej 4.

1c. Obowiązek aktualizacji deklaracji
Jeśli zmieni się metraż naszej nieruchomości (np. w przypadku rozbudowy), albo liczba jej mieszkańców, musisz poinformować o tym fakcie Gminę składając nową deklarację z uaktualnionymi danymi i nową stawką za odbiór odpadów.

 

2. Harmonogram wywozu odpadów

2a. Harmonogram wywozu odpadów zmieszanych i segregowanych dla wszystkich miejscowości

2b. Harmonogram wywozu odpadów zmieszanych i segregowanych osobno dla każdej miejscowości

 

3. Zbiórka odpadów wielkogabarytowych, Zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego oraz opon

3a. Harmonogram zbiórki odpadów wielkogabarytowych ZSEE i opon 2014

 

4. Kontakt do Firmy wyworzącej odpady

COM-D Sp. z o.o.

ul. Poniatowskiego 25
59-400 Jawor
tel. (76) 870 30 26
fax (76) 870 00 07
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Dział Obsługi Klienta
tel./fax (76) 870 30 45
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Dane formalne:
Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne i Handlowe
"COM-D" Sp. z o.o.
ul. Poniatowskiego 25
59-400 Jawor

NIP    6950001773       
REGON     390044713       
Numer KRS    0000019263
(SR dla Wrocławia - Fabrycznej, IX Wydział Gospodarczy KRS)       
kapitał zakładowy    500 000,00 zł

źródło: gminaboleslawiec.pl

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Odsłon artykułów:
504029

Wspierają nas

1730957
dzisiaj
wczoraj
w tym tygodniu
tydzień wcześniej
w tym miesiącu
miesiąc wcześniej
razem
354
2114
6358
1707883
354
59836
1730957

twoje IP: 3.235.30.155
Czas serwera: 2020-04-01 05:44:29

Inne informacje